Lyžařský kurz 21. 2. – 25. 2. 2022

  Po dvou letech, kdy jsme si „užívali“ on-line výuku, jsme už byli natěšení na aktivity, které budou probíhat i mimo budovu domova nebo školy. Proto jsme hned, jak to šlo, využili příležitosti, na nic nečekali a po odpočinkovém týdnu jarních prázdnin vyrazili na olešnický svah, abychom zde absolvovali náš dlouho očekávaný lyžařský výcvik. „Lyžařák“-jak jsme si jej zvykli nazývat – se uskutečňoval nejen pro všech 16 žáků základní školy, ale možnosti být při tom využilo i šest z osmi předškoláků (zbylým dvěma účast „zatrhla“ nemoc).

  Dobrého partnera jsme našli v lyžařské školičce Newman school, která svoji činnost provozuje v lyžařském areálu Olešnice. Sice to máme „přes kopec“, ale i tak bylo nutné, aby nás tam s celou výbavou zavezl autobus (tímto děkujeme firmě ZDAR). Krásně upravené sjezdovky! Skvělí instruktoři! Super zázemí včetně půjčovny! To vše nám umožnilo si lyžařský kurz užít naplno.

  Počáteční obavy vystřídal pocit radosti a pohody. Na konci kurzu ukápla i slzička smutku, že už to pro letošek končí. Dobrou vzpruhou pro nás všechny by mohla být informace, že po zhodnocení tohoto ročníku jsme se rozhodli, že příští rok musíme jet zase! Už teď se nemůžeme dočkat! Lyžování zdar!

                                       za kolektiv žáků a učitelů ZŠ Prosetín a MŠ Prosetín Ilona Lukášková

Něco málo ze svahu....