Začala škola

V pondělí 4. 9. 2023 zahájila výuku ve školním roce 2023/2024 ZŠ Prosetín a MŠ Prosetín. Pro všechny to byl začátek plný změn. V novém školním roce se poprvé otevřely vytoužené nové prostory mateřské školy, školní družina také dostala konečně svůj oddělený prostor, do čela školy nastoupila nová ředitelka, řady dětí ve školce i žáků ve škole rozšířily ukrajinské děti z nedalekého Hodonína u Kunštátu a v první třídě se pod vedením nové učitelky začala vyučovat nová metoda splývavého čtení Sfumato ®.

Tolik změn může zamotat mnohým hlavu 😊, ale ne tak žákům a žákyním, kteří se slavnostně oblékli a v doprovodu svých rodičů nebo prarodičů přišli na slavnostní zahájení školní docházky. Prvňačky čekaly zvláštní balonky OSBUA, druháci a druhačky zase zjistili, že za prostor třídy nesou také svůj díl zodpovědnosti formou třídních rolí a žáci a žákyně třetího/čtvrtého ročníku se jako dobří známí srdečně vítali. Páťačky a páťák měli letos velké privilegium – stali se osobními patrony prvňaček. Tak jim mohou být nápomocni v jejich začátcích. Jsme na ně hrdí!

Všech 25 žáků a žákyň školy se v další den vzájemně poznávali seznamovacími aktivitami
s ukazovacími písničkami. No a od středy, od středy 6. 9. 2023 se už vyučovalo podle rozvrhu 😊

Přijďte se na nás podívat a držte nám palce!