Preventivní opatření

Vážení rodiče,

na základě informací a doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR v souvislosti s epidemiologickou situací ve výskytu černého kašle (pertuse) upozorňujeme, že budeme v MŠ a ZŠ věnovat zvýšenou pozornost projevům respiračních nemocí s přihlédnutím k možnému výskytu černého kašle:

1. škola bude informovat rodiče žáků při výskytu obtíží charakteristických pro černý kašel (záchvatovitého nebo dlouhodobého kašle) s doporučením následného kontaktování praktického lékaře svého dítěte
  2. v předškolním zařízení platí tato zvýšená pozornost každému projevu nachlazení (rýma, mírně zvýšená teplota, občasný kašel)

V ZŠ i MŠ tímto dále přijímáme preventivní opatření, která zamezují šíření nemocí vzdušnou cestou:

• častější a účinné větrání
  • častější mytí rukou mýdlem pod tekoucí vodou
  • častější dezinfekci často dotýkaných ploch v rámci úklidu
  • dbáme na správné používání jednorázových kapesníků (ihned vyhodit do koše)
  • kontrolujeme, aby děti nepily ze stejných hrnečků a nesdílely jídlo.

V případě, že by se vyskytl prokázaný případ černého kašle v našem zařízení, bude další postup koordinovat krajská hygienická stanice.

Děkuji za pochopení a spolupráci.

Mgr. Kateřina Fučíková

ředitelka                                                                        V Prosetíně, 8. dubna 2024