Exkurze ZŠ do Brna

V páteční den jsme vstávali brzy. Čekal nás odvážný výlet do Brna veřejnou linkovou dopravou na zajímavé exkurze. První zastávkou v Brně byla interaktivní exkurze Loutkářského umění v Paláci šlechtičen a potom jednak prohlídka Knihovny Jiřího Mahena, ale také vzdělávací program Evropa pro nejmenší, ve kterém se záci a žákyně mohli seznámit s kontinentem Evropa a jeho státy; povídat si o našich nejbližších sousedech a také o společenství států sdružených pod hlavičkou Evropské unie a to vše formou her a soutěží.

A těch dopravních prostředků a situací, které jsme využili! Autobus, autobus, tramvaj, skleněný výtah, pěší přesun, jezdící schody, vlak a tunely, autobus, autobus 🙂 no je toho jako kdybychom tu Evropu projeli celou 🙂 a to je jen “malé cestování” na pomezí dvou krajů ČR.

Krásný vzdělávací den se opravdu vydařil. -ŽD-